Prosta i bezpieczna wymiana danych finansowo-kadrowych

Import / eksport danych
Transfer danych finansowych spółki polskiej do niemieckiego programu finansowo-księgowego

WIĘCEJ

Usługi integracji
Integracja systemów polskich i niemieckich w zakresie wymiany danych finansowo-kadrowych.

WIĘCEJ

Oprogramowanie niemieckie
Pakiet oprogramowania z zakresu finansów i controllingu niemieckiego lidera informatycznego DATEV eG.

WIĘCEJ

Import / eksport danych

DATEV Converter

Spółki polsko-niemieckie dzięki naszemu narzędziu mogą wymieniać dane pomiędzy swoimi niemieckimi i polskimi programami finansowo-księgowymi. Opracowaliśmy interfejs pozwalający na przeniesienie danych księgowych z dowolnego systemu do programu finansowo-księgowego DATEV w Niemczech niezależnie od różnic w układzie planu kont i krajowej specyfiki w zakresie polityki rachunkowości.

Narzędzie DATEV Converter zapewnia przejrzystość i czytelność danych finansowych dla polskiej i niemieckiej kadry zarządzającej, wspiera funkcje controllingu i raportowania finansowego. Niezależnie od profilu prowadzonej przez spółką polską działalności oraz rodzaju używanego systemu finansowo-księgowego jesteśmy w stanie dostosować program do potrzeb klienta.

Wsparcie merytoryczne

Zapewniamy kompleksowe wsparcie dla procesu budowy systemu wymiany danych finansowo-księgowych w spółkach polsko-niemieckich. Dzięki doświadczeniu w budowie tej klasy systemów i procesów jesteśmy w stanie poza warstwą technologiczną rozwiązania wesprzeć klientów w integracji danych na poziomie merytorycznym oferując dostosowanie planu kont do stosowanych w Niemczech standardów SKR 03 lub 04 czy też przyporządkowanie sald kont do pozycji bilansowych.

wsparcie spółek polsko-niemieckich

Spółka-matka

 • Czytelne i wolne od błędów raportowanie skonsolidowane
 • Wiarygodne dane do controllingu wewnętrznego
 • Dane księgowe zagranicznego podmiotu sformatowane zgodnie z niemieckimi standardami

Spółka-córka

 • Ujednolicenie procedur raportowania
 • Oszczędność czasu
 • Pełne raportowanie niezależnie od systemu finansowo – księgowego w Polsce

Wzory planów kont SKR-03, SKR-04 w języku polskim, niemieckim, angielskim

Usługi integracji

usługi integracji

Płynna kooperacja systemów polsko-niemieckich

Łączymy kompetencje technologiczne, merytoryczną wiedzę z zakresu sprawozdawczości finansowej, controllingu oraz kadr z kompetencjami językowymi. Dzięki temu unikalnemu pakietowi kompetencji jesteśmy w stanie rozwiązać niemal każde wyzwanie spółki polsko-niemieckiej w zakresie transferu i wymiany danych.

Nasze dotychczasowe realizacje obejmują m.in. dostosowywanie generowania danych finansowych do niemieckich sprawozdań BWA, tworzenie profilowanych analiz controllingowych, wsparcie dla procesu rozliczeń pracowników delegowanych czy generowanie zagranicznych przelewów bankowych z systemu księgowego.

Oprogramowanie - Spółki polsko-niemieckie

Dla polskich firm operujących na terenie Niemiec, które mają potrzebę prowadzenie niemieckiej księgowości lub rozliczeń kadrowo-płacowych zgodnych z zagranicznymi regulacjami oferujemy systemy informatyczne naszej spółki matki DATEV eG. Oprogramowanie DATEV to wiodące na rynku niemieckim systemy, rozwijane od ponad 30 lat o szerokim wparciu serwisowym i imponującym zapleczu technologicznym. Spółki polsko-niemieckie pracujące w Polsce wybierają oprogramowanie DATEV dla prowadzenia niemieckich rozliczeń księgowych.

DATEV Mittelstand Faktura und Rechnungswesen pro

System do kompleksowego rozliczenia procesu sprzedaży od oferty aż do fakturowania do stosowania na większej liczbie stanowisk w małych i średnich firmach. Wykorzystując centralny kokpit oprogramowanie oferuje obsługę wszystkich czynności poczynając od tworzenie dokumentów handlowych po prowadzenie księgowości i moduł bankowości elektronicznej aż do przechowywania i archiwizowania dokumentów.

DATEV Mittelstand Faktura und Rechnungswesen compact

System do kompleksowego rozliczenia procesu sprzedaży od oferty aż do fakturowania - rozwiązanie jednostanowiskowe z funkcjonalnością analogiczną DATEV Mittelstand Faktura und Rechnungswesen pro. Podczas księgowania można korzystać z dostępu do centralnie przechowywanych faktur. Najwyższe standardy bezpieczeństwa w transferze, przechowywaniu i archiwizacji danych zapewnia DATEV-Cloud (ISO 27001).

Kanzlei-Rechnungswesen pro

Wielofunkcyjny program rachunkowości finansowej z księgowaniem i monitorowaniem transakcji płatniczych pozwalający na przeprowadzenie wszystkich działań w ramach rozliczeń księgowych i sprawozdań finansowych. Rozwiązanie zorientowane na proces, które dzięki optymalizacji pracy zwiększa wydajność prowadzenia księgowości nawet o 60%.

Lohn und Gehalt comfort

System umożliwia łatwą generację listy płac a wbudowane w nim automatyczne raporty i statystyki istotnie wpływają na usprawnienie pracy nad obsługą kadrowo-płacową przedsiębiorstwa. Oprogramowanie oferuje ponadto moduł do tworzenia indywidualnych raportów z wykorzystaniem intuicyjnego w obsłudze kreatora raportów.

LODAS comfort

System kadrowo-płacowy oferujący największą funkcjonalność z pakietu programów DATEV tej klasy. Kompleksowo obsługuje procesy kadrowo-płacowe wraz z tworzeniem listy płac dla dowolnej liczby pracowników i łatwym wprowadzeniem modyfikacji wynikających ze zmian regulacji prawnych.  Dane przechowywane w systemie są fizycznie utrzymywane w centrum danych DATEV.

Unternehmen Online

Platforma do komunikacji i wymiany danych pomiędzy przedsiębiorstwem, a obsługującym je doradcą podatkowym w Niemczech. Bezpieczeństwo danych zapewnia centrum obliczeniowe DATEV w Norymberdze. Narzędzie powszechnie wykorzystywane w relacjach zagranicznych spółek z jednostką dominującą w Niemczech

USŁUGI

German Desk DATEV.pl

DATEV German Desk to pakiet usług, na który składa się:

 • oprogramowanie niemieckie do obsługi finansów i raportowania,
 • wsparcie zespołu ekspertów specjalizujących się w budowie rozwiązań księgowych i cotrollingowych dla płynnego i przejrzystego raportowania w spółkach polsko-niemieckich,
 • wsparcie przy znalezieniu partnera do stałej obsługi finansowo-kadrowej w Polsce i w Niemczech,
 • konsultacje i pomoc merytoryczna w zakresie wymiany danych i spójnego raportowania,
 • integracja polskich i niemieckich systemów księgowo-controllingowych.

Hosting DATEV eG

DATEV eG zarządza jednym z największych data center na terenie Niemiec. Centrum obliczeniowe DATEV obsługuje firmy o najwyższych wymaganiach względem norm bezpieczeństwa ciesząc się renomą najbardziej niezawodnej i godnej zaufania firm o tym profilu na rynku europejskim.

Polscy klienci mogą wykorzystać przewagę i potencjał technologiczny niemieckiej infrastruktury naszego właściciela przenosząc hosting swojej infrastruktury IT lub decydując się na przechowywanie newralgicznych pod względem bezpieczeństwa danych w data center DATEV eG.

Centrum obliczeniowe DATEV to również gwarancja szybkiego transferu oraz rozwiązanie dla firm operujących na dużych woluminach danych.

Jak pracujemy

analiza

Analiza

konsultacje

Konsultacje

wdrożenie

Wdrożenie

szkolenie

Szkolenie

wsparcie klienta

Wsparcie klienta

Zaufali nam

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Na Twoją prośbę możemy wysłać szczegółowe informacje o naszym wsparciu i programach dla firm polsko-niemieckich.

Pobierz szczegóły oferty DATEV.pl
dla spółek polsko-niemieckich