25 lutego 2019

Kongres Firm Rodzinnych „Ciągłość i zmiana” – Wrocław, 6/7.03.2019

Kongres Firm Rodzinnych „Ciągłość i zmiana” to współorganizowane przez Biuro Regionalne AHK Polska wydarzenie, które odbędzie się w dniach 6-7 marca br. we Wrocławiu – to największe w regionie wydarzenie adresowane do właścicieli przedsiębiorstw rodzinnych i ich następców.

Oczywiście nie może tam zabraknąć również DATEV.pl!

DLA KOGO

Wydarzenie adresowane jest do przedsiębiorców prowadzących własne firmy rodzinne.

Na Kongres zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, zarówno tych prowadzących małe firmy jak i duże przedsiębiorstwa. Chcemy pokazać, że rodzinny charakter biznesu, nawet bardzo prostego, rzemieślniczego lub każdego innego założonego niedawno bądź 20-30 lat temu, to kapitał na którym można budować przyszłość firmy. Oparciem w rozwoju mogą być własne dzieci i instytucje otoczenia biznesu – tłumaczy dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB we Wrocławiu, inicjator Kongresu Firm Rodzinnych.

Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne.

TEMATYKA I CEL KONFERENCJI

Celem Kongresu jest wsparcie właścicieli firm rodzinnych w budowaniu silnych i stabilnych przedsiębiorstw poprzez dostarczenie im inspiracji do dalszego rozwoju, rzetelnej wiedzy oraz okazji do wymienienia się doświadczeniem.

Tematyką tegorocznej edycji jest „Ciągłość i zmiana” a zamierzeniem organizatorów wsparcie rodzimych przedsiębiorców w wydobyciu potencjału wynikającego z połączenia dwóch elementów – wartości niesionych przez firmy rodzinne oraz wdrożenia zmian i innowacji, które będą stymulować wzrost biznesu. Organizatorzy chcą przekonać przedsiębiorców, że rodzinnym charakterem biznesu warto się chwalić i można nim wygrać z konkurencją. Dlatego też głównymi tematami poruszanymi na Kongresie będzie wyjście firmy na rynki zewnętrzne, otwartość na zmiany i wdrażanie innowacji.

Podczas dwudniowego Kongresu odbędzie się konferencja i warsztaty biznesowe oraz networking sprzyjający wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów. W pierwszym dniu Kongresu przeprowadzone zostaną panele dyskusyjne poświęcone budowaniu marki, wychodzeniu na zewnętrzne rynki oraz innowacyjności. Prowadzącymi i uczestnikami paneli będą eksperci oraz przedstawiciele odnoszących sukcesy firm rodzinnych.

Drugiego dnia Kongresu odbędzie się śniadanie biznesowe połączone z networkingiem oraz warsztaty tematyczne z zakresu: sukcesji, czyli przygotowania firmy i rodziny do objęcia sterów przez młodsze pokolenie, a także mediacji, marketingu, finansowania firm oraz innowacyjności i digitalizacji.

ORGANIZATORZY

Organizatorami Kongresu Firm Rodzinnych „Ciągłość i zmiana” są Centrum Biznesu Rodzinnego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź, Dolnośląski Fundusz Rozwoju.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Marszałka Województwa Lubuskiego a także Komitetu Przedsiębiorstw Rodzinnych Krajowej Izby Gospodarczej.

Sponsorem strategicznym jest PKO Bank Polski.

 

TERMIN I MIEJSCE

  • Termin: 06-07.03.2019
  • Miejsce: Haston City Hotel | Irysowa 1-3 | 51-117 Wrocław

 

WIĘCEJ INFORMACJI O WYDARZENIU