31 lipca 2020

Konferencja online: „Delegowanie do Niemiec – nowe regulacje prawne, rozliczanie wynagrodzeń – case study” / 07.09.2020

Serdecznie zapraszamy na konferencję online:

„Delegowanie do Niemiec – nowe regulacje prawne, delegowanie pracowników z UE i z krajów spoza UE, rozliczanie wynagrodzeń – case study”.

 

DLA KOGO

Na konferencję zapraszamy osoby zainteresowane polskimi i niemieckimi regulacjami prawnymi dotyczącymi delegowania – zarówno przedsiębiorców działających już na rynku niemieckim, jak i rozważających taką działalność.

 

PROGRAM

  • godz. 10:00 – 11:15 – Nowe regulacje prawne dotyczące delegowania pracowników do Niemiec, mec. Adriana Grau
  • godz. 11.30 – 12.00 –Delegowanie pracowników spoza UE – ubieganie się o stosowne zezwolenia, Roland Fedorczyk, LL.M., Dyrektor Działu Prawo i Podatki, AHK Polska
  • godz. 13.00 – 15.30 –Rozliczanie wynagrodzeń w przypadku długoterminowego delegowania transgranicznego – case studyMarcin Grześkowiak

W czasie konferencji online postaramy się zapewnić Państwu możliwość zadawania pytań w sesji Q&A. Prelekcje będą prowadzone po polsku.

 

PRELEGENCI

  • mec. Adriana Grau – GRAU Rechtsanwälte LLP jest niemiecką kancelarią oferującą wyspecjalizowaną obsługę prawną przedsiębiorstw w prawie: handlowym, w szczególności prawie spółek, prawie pracy oraz w prawie własności przemysłowej, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb zagranicznych przedsiębiorstw, które eksportują do Niemiec lub prowadzą w Niemczech działalność gospodarczą.
  • Roland Fedorczyk – LL.M., pełni funkcję dyrektora działu Prawo i Podatki w AHK Polska.Doradza przede wszystkim średnim firmom z Niemiec przy ich przedsięwzięciach biznesowych w Polsce, w zakresie obsługi prawnej pracowników delegowanych (globalna mobilność), rozwoju sprzedaży i zakładania firm w Polsce.
  • Marcin Grześkowiak – Marcin Grześkowiak jest polskim doradcą podatkowym (nr wpisu 11419), absolwentem ekonomii Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, gdzie następnie pracował jako asystent na katedrze Rachunkowości i Opodatkowania Przedsiębiorstw. Praktyczne doświadczenie zawodowe w doradztwie podatkowym zdobywał, pracując dla niemieckiej spółdzielni doradców podatkowych DATEV z Norymbergi oraz w międzynarodowej spółce doradztwa podatkowego TPA Horwath Sztuba Kaczmarek w Warszawie. Obecnie prowadzi własną kancelarię, specjalizując się w problematyce międzynarodowego prawa podatkowego. Jest współautorem polskich i niemieckich książek oraz artykułów o tematyce związanej z prawem podatkowym oraz zarządzaniem kancelarią doradcy podatkowego.

 

ORGANIZATOR

 

PARTNER MERYTORYCZNY

 

TERMIN I MIEJSCE

  • Termin: 07.09.2020
  • Godzina: 10:00 – 15:30
  • Miejsce: online

 

PROGRAM I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY