Skip links

Rozwiązania dla spółek polsko-niemieckich

DATEV Controlling Package

Raporty finansowe dla firm polsko-niemieckich – narzędzie IT umożliwiające eksport danych finansowych z polskich systemów księgowych do systemów niemieckich. Zapewnia przejrzystość i czytelność danych finansowych dla polskiej i niemieckiej kadry zarządzającej, wspiera funkcje controllingu i raportowania finansowego.

DATEV: rozwiązania dla firm międzynarodowych

Import/eksport danych między oprogramowaniem niemieckim i polskim (DATEV.pl posiada w swojej ofercie interfejs usprawniający transfer danych z zestawienia obrotów i sald do programu finansowo-księgowego DATEV w Niemczech).

Możliwość dostosowania polskiego planu kont do szeroko stosowanych w Niemczech planów kont np. SKR 03 lub 04, dla których DATEV.pl opracował polską wersję.

Przyporządkowanie sald kont do pozycji bilansowych, które ułatwi niemieckiemu właścicielowi, po otrzymaniu danych z polskiej spółki, prawidłowe stworzenie skonsolidowanego sprawozdania finansowego czy też rzetelny controlling finansowy prowadzony dla całej grupy kapitałowej, włącznie z przygotowaniem powszechnego w Niemczech instrumentu controllingu BWA.

Usprawnienie współpracy między polskim i niemieckim działem księgowym, chociażby dzięki opracowanemu przez DATEV dwujęzycznemu leksykonowi objaśniającemu podstawowe różnice między pozycjami bilansu i rachunku zysków i strat w polskim i niemieckim systemie rachunkowości.

Bieżące monitorowanie rozliczeń między spółką niemiecką, a zależną spółką polską, ułatwiające przygotowywanie danych do informacji podsumowujących w VAT, weryfikowania kwot powstającego podatku źródłowego, czy też tworzenia dokumentacji cen transferowych.

Współpraca z niemieckim partnerem, udziałowcem czy właścicielem może przysparzać wielu wyzwań na płaszczyźnie wspólnych rozliczeń finansowych, wymiany danych księgowych, uzgodnienia planu kont i innych elementów raportowania i obiegu informacji. Aby sprostać tym wymaganiom DATEV.pl stworzył rozwiązanie, dzięki któremu wymiana danych przebiega dużo sprawniej i pozwala na zaoszczędzenie czasu pracy. W skład pakietu wchodzi analiza danych, program konwertujący oraz wsparcie przy instalacji i użytkowaniu. Działania te pozwalają na ujednolicenie struktury danych w polskich spółkach z systemami finansowo-księgowymi, które posiadają ich zagraniczni właściciele.

Korzyści z posiadania programu

  • Prosta obsługa: Automatyczne przygotowanie i integracja danych z niemieckimi modułami finansowo – księgowymi,
  • Funkcjonalność: Optymalizacja przepływu danych finansowych między niemiecko – polskimi partnerami – bez barier językowych,
  • Terminowość: Automatyzacja procesu pozwala na dotrzymanie terminów przewidzianych na raportowanie,
  • Przejrzystość danych: Bieżące monitorowanie rozliczeń ułatwiające przygotowanie raportów controllingowych.
Zadaj pytanie

Kontakt

Skontaktuj się z doradcą

  • Przekonaj się jak wiele możemy dla Ciebie zrobić
  • Spotkaj się z naszym dedykowanym ekspertem
  • Umów się na bezpłatne spotkanie
Skontaktuj się

Zapisz się na newsletter o JPK!

Klikając "Zapisz się", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997, Dz. Ust nr 133, poz. 863 z późniejszymi zmianami w celach handlowych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych w rozumieniu w/w Ustawy będzie DATEV.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Masz prawo do wglądu i poprawiania Twoich danych osobowych.

FreshMail.pl